NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Pleśń powstaje najczęściej wówczas, gdy gleba jest zbyt wilgotna lub jeśli nawóz nie zostanie odpowiednio zastosowany do gleby u korzeni rośliny. Po przesadzeniu rośliny i zastosowaniu nawozu należy zachować szczególną ostrożność przy podlewaniu, ponieważ granulki nawozu działają jak naturalny konserwator wilgoci w glebie. Nie podlewaj rośliny według tego samego harmonogramu co przed nawożeniem, ale pozwól roślinie przystosować się do nowego środowiska i podlewaj zgodnie z indywidualnymi wymaganiami każdej rośliny, upewniając się, że gleba nie jest już wilgotna. Jeśli gleba jest sucha, podlewaj ją, ale jeśli nadal czujesz wilgoć, gdy wciskasz palec na głębokość około 1,5 cm, podlewaj dopiero po kilku dniach. Jeśli po tych czynnościach nadal widzisz pleśń, weź pod uwagę, że nasze produkty są w 100% naturalne, więc pleśń może być częścią naturalnego procesu rozkładu i nie szkodzi roślinie.
1) W przypadku roślin w doniczkach – garść nawozu wymieszaj z glebą doniczki u nasady rośliny bez pozostawiania czegokolwiek na wierzchu, posadź swoją roślinkę i podlej; 2) W przypadku roślin na rabatach i w szklarniach – rozłóż nawóz (125 g/m2) równomiernie na całej długości rabaty, posadź swoje roślinki i podlej je; 3) W celu przywrócenia urodzajności glebie – nawóz (125 g/m2) aplikuj do gleby i obficie podlewaj w celu przywrócenia struktury gleby.
W przypadku roślin na rabatach i w szklarniach – rozłóż nawóz równomiernie na całej długości grządki (125 g/m2), posadź swoje roślinki i podlej je. Zawsze brane są pod uwagę indywidualne potrzeby i wymagania każdej rośliny.
Nie ma specjalnej gleby, którą polecamy. Przed użyciem upewnij się tylko, że nie zostały do niej dodane składniki odżywcze – w połączeniu z bogatym nawozem może być ich za dużo dla rośliny, a to może zahamować jej rozwój.
Nie ma jednej właściwej odpowiedzi dla wszystkich roślin – trzeba się przyjrzeć wymaganiom każdej rośliny z osobna. Bezpośrednio po nawożeniu Nawóz lub Ziem-guļa hibernacja jest ostatnim krokiem. Następnie zostaw swoją roślinę na kilka dni, aby wchłonęła substancje aktywne i przyzwyczaiła się do nowego środowiska, przystosowała się do niego. Następnie uważnie obserwuj wilgotność gleby – wciśnij palec w glebę na głębokość około 1,5 cm, a jeśli jest nadal mokra, odczekaj jeszcze kilka dni przed podlewaniem. Jeśli chodzi o przywracanie urodzajności glebie, najlepszym przyjacielem jest woda. Nawoź glebę granulkami (najważniejsze, aby nie pozostawały na powierzchni) i obficie podlewaj.

Jeśli nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy.